strażnik miejski – aplikant (nr 2913)

Straż Miejska w Bydgoszczy

Opis zadań:

Wskazanie zakresu zadań wykonywanych na stanowisku:
Do zadań strażnika miejskiego (po ukończeniu z wynikiem pozytywnym szkolenia podstawowego) należy ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych zgodnie z art. 11 Ustawy o strażach gminnych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2021.1763 t. j. z dnia 2021.09.29) poprzez uczestniczenie w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu wykroczeń oraz przestępstw, przede wszystkim podczas służby patrolowej w terenie (patrole piesze i zmotoryzowane).

Warunki pracy: wysiłek fizyczny; naturalne i sztuczne oświetlenie; wymuszona pozycja ciała; praca na terenie całej Bydgoszczy, również w obiektach nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych; prowadzenie pojazdów służbowych nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych; praca w systemie równoważnym czasu pracy; w systemie zmianowym; praca z ręcznym miotaczem gazu czynnik pieprzowy; praca w zmiennych warunkach atmosferycznych; czynniki biologiczne: zawarte w kurzu miejskim, wirusowe zapalenie wątroby typu C/HCV/ i B /HBV/, narażenie na kontakt fizyczny z osobą obezwładnianą lub zarażoną HIV, napad/postrzał z broni palnej, stres, praca wymagająca pełnej sprawności psychoruchowej.

Strażnik miejski na stanowisku aplikanta zatrudniony na umowę o pracę otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 480 zł brutto, dodatek za wysługę lat do wynagrodzenia zasadniczego
(5% – 20% w zależności od lat pracy), dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatkowe wynagrodzenie roczne, możliwość otrzymania nagród uznaniowych oraz inne świadczenia wynikające z ustawy o pracownikach samorządowych. Stawka wynagrodzenia zasadniczego dla aplikanta wzrasta w zależności od ilości przepracowanych służb. W SM funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych oferujący m. in. dofinansowanie wypoczynku własnego lub dzieci, pożyczkę na cele mieszkaniowe.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Straży Miejskiej w Bydgoszczy w miesiącu wrześniu br. wynosił więcej niż 6%.

planowane zatrudnienie w grudniu 2024 r.

Inne wymagania:

wykształcenie – średnie ogólnokształcące

Określenie wymagań związanych ze stanowiskiem:
a) niezbędne:
– wykształcenie min. średnie;
– ukończone 21 lat;
– korzystanie z pełni praw publicznych;
– nienaganna opinia;
– obywatelstwo polskie;
– sprawność pod względem fizycznym i psychicznym;
– uregulowany stosunek do służby wojskowej;
– strażnikiem miejskim może być osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
b) dodatkowe:
– odpowiednie przygotowanie do pracy w straży;
– znajomość zadań i praw strażnika, wykonującego zadania należące do straży.

Pokaż w całości