Stażysta – po odbyciu stażu urzędniczego zatrudnienie na stanowisku urzędniczym sekretarza sądowego (OK-110-29/2024)

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa

Opis zadań:

Zakres zadań na stanowisku stażysty:
I W Wydziałach Orzeczniczych:
1. wykonywanie wydanych w sprawach sądowych zarządzeń (m.in. wysyłanie do stron orzeczeń, nakazów, wezwań, zapytań i innej korespondencji),
2. czynności związane z obsługą systemów ewidencyjnych akt sądowych,
3. protokołowanie na rozprawach i posiedzeniach,
4. archiwizowanie akt procesowych oraz sporządzanie akt zastępczych i rachunków dla biegłych i świadków.

II W Wydziałach Ksiąg Wieczystych:
1. wykonywanie zarządzeń sędziego i referendarza sądowego,
2. czynności związane z obsługą systemów informatycznych Wydziałów Ksiąg Wieczystych;,
3. praca w Archiwum tj. wydawanie i przyjmowanie ksiąg wieczystych,
4. obsługa Sali wglądowej przygotowywanie dokumentów na wyznaczony termin.

Inne wymagania:

wykształcenie – pomaturalne/policealne
zawód – Pozostały średni personel z dziedziny prawa i pokrewny
umiejętność – Obsługa urządzeń biurowych
umiejętność – Pakiet MS Office

Liczba wolnych miejsc: 50 (41 – umowa o pracę na czas określony, 9 – umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa).
Miejsce pracy: Warszawa, ul. Ogrodowa 51A, ul. Chałubińskiego 8, Al. Solidarności 58, ul. Chłodna 64 i ul. Miodowa 21, przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania niezbędne:
1. wykształcenie minimum średnie oraz zdany egzamin maturalny,
2. obywatelstwo polskie,
3. pełna zdolność do czynności prawnych,
4. niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
5. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku.
6. znajomość techniki pracy biurowej, w tym bardzo dobra umiejętność obsługi komputera (pakietu MS Office Word i Excel),
7. umiejętność obsługi komputera, w tym szybkiego pisania.

Wymagania dodatkowe:
1. umiejętność bezwzrokowego pisania na komputerze,
2. doświadczenie w pracy biurowej,
3. znajomość ogólnych zagadnień z zakresu ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz Regulaminu urzędowania sądów powszechnych.
4. prawidłowe redagowanie pism, dokumentów i informacji,
5. umiejętność pracy w zespole,
6. umiejętność planowania i organizowania własnej pracy.

Wymagane dokumenty i oświadczenia
1. Podanie o przyjęcie na ww. stanowisko skierowane do Dyrektora Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie ze wskazaniem sygnatury konkursu, z danymi kontaktowymi (tel., mail).
2. Kwestionariusz osobowy dla kandydata ubiegającego się o zatrudnienie.
3. Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie średnie oraz zdany egzamin maturalny lub kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
4. Kserokopie innych dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje.
5. Oświadczenia:
a) o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
b) oświadczenie, że nie jest prowadzone w stosunku do kandydata postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub o przestępstwo skarbowe,
c) oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe
d) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jego danych osobowych do celów rekrutacji oraz o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych dla kandydatów ubiegających się o zatrudnienie.
Oświadczenia winny być podpisane własnoręcznie. Wzór oświadczeń znajduje się na stronie internetowej Sądu.

Termin i miejsce składania dokumentów:
Oferty pracy z zaznaczeniem sygnatury konkursu należy wysyłać bądź składać osobiście w zamkniętych i podpisanych kopertach, z dopiskiem Konkurs OK-110-29/2024, na wskazany poniżej adres Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, Oddział Kadr,:Al. Solidarności 58, 00-240 Warszawa,w terminie do dnia 6 listopada 2024 roku.
W przypadku nadania dokumentów drogą pocztową, za datę ich złożenia uważa się datę stempla pocztowego. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane.

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie: https://mokotow.sr.gov.pl/ogloszenie-o-konkursie-ok-110-292024-na-stanowisko-stazysty-po-odbyciu-stazu-urzedniczego-zatrudnienie-na-stanowisku-urzedniczym-sekretarza-sadowego,new,m2,237,241.html,3232

[Kontakt: tel. 22 531 44 23 w godz. 8:30-15:30]

Pokaż w całości